Vyhledat
  • Vítejte na stránkách on-line aukční síně Aukce Obrazy z Uherského Hradiště
Oznámení a vzkazy

Připravujeme novou výstavu Česká krajinomalba 19. a 20. století a MAŘÁKOVA ŠKOLA, výstava se bude konat v listopadu 2012, bližší informace budou upřesněny

Přihlášení a registrace
Reklama a odkazy

Výstavy plánované na rok 2012.

Zobrazit více informací
Statistika portálu
Běžící aukce01
Uzavřené aukce530
Celkem aukcí531
Vydraženo celkem za
1.895.900 CZK

Blátivá cesta

Havelka Roman
Blátivá cesta, olej na lepence, 40x50cm, signováno vpravo dole, rámováno, celkový rozměr 52x62cm
Publikováno v knize MAŘÁKOVA ŠKOLA v r. 2009  ( vydala galerie ART Uherké Hradiště u příležitosti výstavy )
Mistrovská práce patrně z 20. let, zachycující atmosféru slunného letního dne v podyjí.

Havelka Roman 1877 - 1950
Český malíř krajinář a grafik. Žák Julia Mařáka na paražské Akademii v letech 1895 - 1898. Rokem 1895 začíná malovat v Bítově nad Dyjí, kde tvoří prakticky po celý svůj život. Obrazy z prvního desetiletí, po roce 1900, jsou nezřídka výjimečné kvality. Havelka byl spoluzakladatelem a později předsedou SVUM Hodonín. Je lyrikem, jehož poutá kouzlo vod a lesů, hry světel a stínů a zvláště stále se měnící barvy stromů, trav a porostů.

Konečná cena položky41.000 CZK

Vyvolávací cena 30.000 CZK

Tato aukce byla ukončena

Aukce končí za:00 dní 00 hod 00 min 00 sek(08.05.2010 - 20:25)
Autor díla:Havelka Roman
Celkem příhozů:11
Poslední příhoz:08.05.2010 - 20:11
Minimální příhoz:1.000 CZK

Historie příhozů aukce

PořadíPřihazujícíDatum příhozuPřihozená částka

Zobrazit celou historii příhozů aukce

Výkup obecného umění

Vykupujeme v hotovosti nebo přijímáme umělecké předměty do aukce.

Zobrazit více informací
Nejhledanější autoři

Zde jsme připravili seznam autorů, o které je v současné době na trhu s uměním mezi sběrateli zájem.

Zobrazit více informací
Naše filozofie aukcí

Základní snahou naší společnosti je nabídnout vysoce profesionální služby při nákupu i prodeji uměleckých děl.

Prioritou naší aukční síně je spokojený zákazník, kterému z pohodlí domova nabízíme kvalitní a ověřené umění se zvláštním důrazem na pravost a originalitu dražených děl.