Vyhledat
  • Vítejte na stránkách on-line aukční síně Aukce Obrazy z Uherského Hradiště
Oznámení a vzkazy

Připravujeme novou výstavu Česká krajinomalba 19. a 20. století a MAŘÁKOVA ŠKOLA, výstava se bude konat v listopadu 2012, bližší informace budou upřesněny

Přihlášení a registrace
Reklama a odkazy

Výstavy plánované na rok 2012.

Zobrazit více informací
Statistika portálu
Běžící aukce01
Uzavřené aukce530
Celkem aukcí531
Vydraženo celkem za
1.895.900 CZK

Náves

Bubeníček Otto
olej na plátně, fixováno na lepence, 35x50cm, signováno vpravo dole, celkové rozměry 53,5x68,5cm
Profesionální práce s překrásnou letní atmosférou českého venkova.

Český malíř - krajinář, grafik a ilustrátor. Studoval na pražské Akademii u Julia Mařáka v letech 1898 - 1899. Studium ukončil u prof. Rudolfa Ottenfelda roku 1904. Bubeníček maloval s oblibou české krajiny s chaloupkami zylitými sluncem, cesty s dalekými výhledy, pole pod vysokou oblohou, boží muka, staré košaté stromy.

Na Bubeníčkovo rozsáhlé dílo nestejných kvalit měl beze sporu větší vliv spolužák Antonín Slavíček než slavný pedagog Julius Mařák. Bubeníček se řadí mezi významné české krajináře a je jeden z nejoblíbenějších mařákovců mezi sběrateli. Působil též jako loutkář, loutkoherec a herec.

Konečná cena položky27.500 CZK

Vyvolávací cena 24.000 CZK

Tato aukce byla ukončena

Aukce končí za:00 dní 00 hod 00 min 00 sek(08.05.2010 - 19:30)
Autor díla:Bubeníček Otto
Celkem příhozů:07
Poslední příhoz:07.05.2010 - 17:05
Minimální příhoz:500 CZK

Historie příhozů aukce

PořadíPřihazujícíDatum příhozuPřihozená částka

Zobrazit celou historii příhozů aukce

Výkup obecného umění

Vykupujeme v hotovosti nebo přijímáme umělecké předměty do aukce.

Zobrazit více informací
Nejhledanější autoři

Zde jsme připravili seznam autorů, o které je v současné době na trhu s uměním mezi sběrateli zájem.

Zobrazit více informací
Naše filozofie aukcí

Základní snahou naší společnosti je nabídnout vysoce profesionální služby při nákupu i prodeji uměleckých děl.

Prioritou naší aukční síně je spokojený zákazník, kterému z pohodlí domova nabízíme kvalitní a ověřené umění se zvláštním důrazem na pravost a originalitu dražených děl.